Hindistan, yaşadığı sınır çatışmalarının ardından silahlanma hızını artırmış fakat bu artışta esas payın yerli ürünlerde olmasına dikkat etmişti. Ülke şimdi de yerli üretim güdümlü tanksavar füzeleri ile savunma kuvvetini artırmaya hazırlanıyor.

Defense World.Net’in haberine göre, 19 Mart'ta Hindistan Savunma Bakanlığı ile Bharat Dynamics Limited (BDL) arasında 1188 crore Hint rupisi (yaklaşık 163 milyon dolar) karşılığında imzalanan anlaşma ile Hint ordusuna önümüzdeki üç yıl içinde 4,960 adet yeni güdümlü tanksavar füzesinin temini gerçekleşecek.

Hindistan Savunma Bakanlığı anlaşmanın, "Make in İndia" girişimi ile 2016’da imzaladığı ilk anlaşmanın tekrarı niteliğinde olduğunu duyurdu. Bakanlık anlaşmanın Hint savunma endüstrisi için büyük bir fırsat göstergesi olduğunu da ifade etti.   

Rusya kamikaze İHA'lar için düğmeye bastı Rusya kamikaze İHA'lar için düğmeye bastı

MILAN-2T, Fransız MBDA Missile Systems’dan alınan lisans ile Hint şirketi BDL tarafından üretilen Tandem başlıklı bir ATGM’dir. Bu füzeler hem kara konuşlu hem de araca entegre fırlatıcılardan ateşlenecek şekilde saldırı ve savunma görevlerini icra etmek üzere tanksavar olarak olarak kullanılabilir.