Honeywell, Endonezya'nın sektörlerine yayılıyor!

Honeywell, Endonezya havacılık ve uzay sanayi şirketi "PT Dirgantara Indonesia (PTDI)" ile bir mutabakat anlaşması imzaladı. Bu anlaşma kapsamında Honeywell, Endonezya Silahlı Kuvvetleri'nin göreve yönelik hazırlığını arttırmak için PTDI ile işbirliği yapacak.

İki şirket Endonezya'da üst düzey bir havacılık tedarik zinciri kurma fırsatlarını araştıracak ve ABD'li holding, Endonezya savunma sanayisine ek bakım hizmetleri, parça yükseltmeleri ve üretim desteği sunarak destek verecek.

honeywell-1

İtalya, Kuşak ve Yol Girişimi'nden ayrılıyor İtalya, Kuşak ve Yol Girişimi'nden ayrılıyor

Honeywell Savunma ve Havacılık Başkanı Matt Milas'a göre PTDI ile yapılan işbirliği Endonezya Silahlı Kuvvetleri'nin modernizasyon çabalarını ileriye taşıyacak.

Milas, "Bu anlaşma, Endonezya'ya yönelik uzun süredir devam eden bağlılığımızı kanıtlar nitelikte. Anlaşma sayesinde Endonezya'nın kendi kendine yeterliliğini sağlamasına ve teknolojik ilerlemesine katkıda bulunma arzumuzu yansıtabiliyoruz" dedi.

PTDI, Honeywell ile olan işbirliğini genişletecek ve Endonezya'daki Honeywell içerikleri için çok sayıda platformda bakım, onarım ve revizyon işlemlerini yerelleştirecek. İki şirket, küresel müşteriler için güçlendirme, modifikasyon ve yükseltme fırsatları konusunda işbirliği yapacak.

PTDI LOGO

İddialı Endonezyalı şirket, önümüzdeki beş yıl içinde farklı orijinal ekipman üreticilerinden 65 milyon dolar iş hacmine ulaşmayı hedeflediğini açıkladı.

PTDI Başkan Direktörü Gita Amperiawan şunları söyledi: "PTDI, mevcut ve gelecekteki programlarımız için uzmanlığından ve çözümlerinden yararlanabileceğimiz Honeywell ile çalışmaktan onur duyuyor. Bu ortaklık, Endonezya'da havacılık endüstrisinin gelişimine öncülük etmemizi ve hedefimiz doğrultusunda Asya-Pasifik bölgesinde önemli bir bakım onarım ve hava araçları tedarikçisi haline gelmemizi sağlayacaktır."

Mutabakat anlaşması Endonezya'nın Washington DC'deki büyükelçiliğinde imzalandı. Endonezya havacılık ve uzay sektöründe kırk yıldır faaliyet gösteren Honeywell, 2015 yılından bu yana PTDI ile işbirliği yapıyor.