Fidye yazılım saldırıları yüzde 62 arttı Fidye yazılım saldırıları yüzde 62 arttı

Son dönemde Çin ve Birleşik Arap Emirlikleri her alanda yakınlaşma devam ediyor.

The National News'in haberine göre Shenzen merkezli çok uluslu Huawei şirketi, Birleşik Arap  Emirlikleri'nin küresel anlamda bir siber güvenlik merkezi haline gelmesine yardım edecek. Şirketin yetkililerinden Aloysius Cheang konuyla ilgili, ''Emirliklerin kritik altyapı sistemlerini beraber koruyacağız ve bu şekilde Dubai başta olmak üzere birçok şehrin ''akıllı şehir'' modeline geçmesini sağlayacağız.'' ifadelerini kullandı.

Huawei'nin Birleşik Arap Emirlikleri'nde siber güvenlik konusunda çeşitli kamu ve özel sektör kuruluşu ile anlaşma imzaladığı belirtiliyor. Cheang anlaşmalara dair, ''BAE'nin dijital dönüşüm yolculuğu hızlanırken, verilerin gizliliği ve kritik altyapıların güvenliğini sağlamaya odaklanıyoruz. Siber tehdit ortamı sürekli değişiyor ve sınır tanımıyor. Colonial Pipeline ve SolarWinds saldırılarında olduğu gibi her gün yeni bir siber meydan okuma ile yüzleşiyoruz.'' değerlendirmesinde bulundu.

Huawei ayrıca Mayıs ayında Dubai'de düzenlenen, Körfez Bilgi Güvenliği ve Konferansı'nda, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın ''5G Güvenlik Çalışma Grubu Eş Başkanı'' olarak atanmıştı.