IAI, İsrail ordusuna farklı konseptlerde araçlar geliştirmeye devam ediyor.

Israel Defense'in haberine göre Carmel tipi zırhlı aracın ana yüklenicisi İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii (IAI) oldu. En son teknojileri kullanılan, iki personel taşıma kapasiteli Carmel, IAI ile birlikte özellikle manevra kabiliyetinde önemli değişimlere uğrayacak.

IAI Başkanı ve CEO'su Boaz Levy, Carmel zırhlı aracında yapay zekanın kullanılacağını belirterek, ''İsrail Savunma Bakanlığı ve İsrail Kara Kuvvetleri'nin, IAI tarafından sunulan ve geliştirilen Carmel çözümünü seçmesinden gurur duyuyoruz. Şirketin kara muharebe konseptinin arkasındaki temel ilkeler, istihbarat toplama ve savaş alanında özerk olarak yürütülen hedeflerin edinilmesini içerir. IAI tarafından sunulan çözümler, günümüzün teknolojisini ve en önemlisi yapay zeka konseptini içeriyor.'' ifadeleri kullanıldı.

İspanya, A400M nakliye uçağı siparişlerini iptal ediyor İspanya, A400M nakliye uçağı siparişlerini iptal ediyor

Kara araçlarında yapay zeka kullanımının artmasına önem veren İsrail ordusunun Carmel zırhlı aracını yeniden dizayn etmesindeki temel amaç ise aktif personel sayısını düşürmek, insansız sistemler ile entegrasyon, tehditlerin gerçek zamanlı tespiti ve sahadaki personele kritik anlarda yardım olarak gösteriliyor.