3 bin tonluk Denizaltı Yüzer Havuzu’nun kabul faaliyetleri tamamlandı 3 bin tonluk Denizaltı Yüzer Havuzu’nun kabul faaliyetleri tamamlandı

Dubai Air Show, İsrail'den ve BAE'den firmaları bir araya getirmeye devam ediyor.

Shephard'ın haberine göre 18 Kasım'da BAE'li EDGE ve İsailli IAIelektro-optik bakım merkezinin kurulması ve insansız deniz araçlarının inşa edilmesi konusunda anlaşma imzaladı.

Anlaşmaya göre elektro-optik için İsrail Havacılık Uzay Sanayii tarafından geliştirilen POP ailesi (Plug-in Optronic Payload) ve Mini POP ve MOSP (Multi-mission optronic stabilized payload) sistemlerinden faydalanılacak.

İnsansız deniz araçları (İDA) konusunda ise EDGE'nin ticari gemilerin tasarımı, inşası, onarımı ve bakımı konusundaki uzmanlıklarını kullanacağı, IAI'den ise faydalı yük konusunda destek alınacağı belirtildi.

IAI Başkanı ve CEO'su Boaz Levy anlaşma ile ilgili olarak, ''Yerelleştirme ve iş birliği, BAE ile stratejik ortaklığımızı pekiştirecek. EDGE ile EO/IR konusunda kuracağımız bakım-onarım merkezi, son kullanıcılara daha iyi hizmet vermemizi sağlayacak.'' ifadelerini kullandı.

EDGE CEO'su Al Zaabi ise, ''BAE'de ve daha uzaklarda EO/IR hizmetlerinin genişletilmesi için birçok fırsat yaratacaktır. IAI'nin alandaki uzmanlığını yerel olarak gelişmiş çözümler sağlama konusundaki kendi deneyimimizi birleştirerek, gelecekteki fırsatlarla ilgili iş birliğinin kapsamını genişletirken, müşterilerimizin yararına karmaşık bakım süreçlerini hızlandırabiliriz." dedi.