IDEF 2021 25-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek

Bu yıl 15’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF) ile savunma sanayii sektöründeki temaslar geliştirilecek ve önemli bağlantılara ev sahipliği yapılacak.

Türkiye’nin bir dünya markası olan ve uluslararası olarak önde gelen fuarlar arasında yerini alan IDEF’in (Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı); Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda gerçekleştirilecek. 

Fuarın organizatörlüğünü ise TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. üstlendi. Mayıs ayında 15’incisi düzenlenecek olarak IDEF, 2019’da gerçekleştirildiğinde katılımcılardan tam not almıştı. Bu yıl pandemi dolayısıyla 2019’a göre farklı önlemler alınacağı bildirildi. Buna göre fuar sırasında Kovid-19’a ilişkin bütün önlemlerin titizlikle alınacağı aktarıldı. 

Savunma sanayii alanında yüksek teknolojili ürünlerin tanıtıldığı fuara yurt içi ve yurt dışından çok sayıda heyet katılacak. Bu heyetlerin katılımcı firmalar ile yüz yüze görüşme imkanı oluşacak ve bu bağlamda, savunma sanayiinde iş birliğinin gelişmesi adına büyük oranda katkı sağlanabilecek. 

Dünyanın en büyük savunma sanayii fuarlarından biri olan IDEF’e şu ana kadar 148 ülkeden 341 heyet ve 352 heyet üyesi davet edildi. Fuarın Rusya, Afganistan, Almanya, Arnavutluk, Arjantin, Avustralya, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Bolivya, Bosna Hersek, Brezilya, Cezayir, Çin, Ekvador, Endonezya, Filipinler, Fransa, Güney Afrika, Hindistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Katar, Kazakistan, Kenya, Kolombiya, Güney Kore, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Libya, Macaristan, Malezya, Meksika, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Peru, Senegal, Somali, ABD, Suudi Arabistan, Şili, Tunus, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Umman, Vietnam ve Yunanistan’dan heyetlerin ziyaret etmesi bekleniyor.

Aynı zamanda SavunmaTR de IDEF’in medya sponsorları arasında yer alacak. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.