Dünyanın birkaç büyük savunma sanayii fuarından biri olan IDEF'21'in sonuç raporu açıklandı.

Açıklanan sonuca göre IDEF'21'e firma bazında 53 ülkeden 1.238 şirket katılım gösterdi. Platin sponsorluğunu ASELSAN'ın, altın sponsorluğunu ise TUSAŞ'ın yaptığı fuarı, kişi bazında ise 94 ülkeden 68.795 profesyonel ziyaret etti.

Katılımcılar arasında; 1 Cumhurbaşkanı, 1 Başkanlık Konseyi Başkan Yardımcısı, 1 Başbakan, 1 Başbakan Yardımcısı, 24 Bakan, 14 Genelkurmay Başkanı, 2 Genelkurmay II'nci Başkanı, 25 Kuvvet Komutanı, 11 Bakan Yardımcısı, 1 Müsteşar gibi üst düzey devlet yöneticileri ve askerler de vardı. 

IDEF'21'de önemli birçok anlaşmaya imza atıldı. Buna göre davetlilerle yapılan 4.055 planlı görüşme ve önemli bağlantılar sonucu 94 imza töreni ile ulusal ve uluslararası sözleşmelere imzalar atıldı.

Tayvan, F-5 E/F Tiger II filosunu emekli ediyor Tayvan, F-5 E/F Tiger II filosunu emekli ediyor

Ziyaretçi ve katılımcıların büyük bir çoğunluğunun fuardan memnuniyetle ayrıldığı biliniyor. Sonuçlara göre ziyaretçilerin yüzde 90'ı IDEF'i iş çevrelerine tavsiye etti, yüzde 99'u IDEF'ten memnun ayrıldı, yüzde 98'i ise ziyaret amaçlarına IDEF'te ulaştı. Yine sonuçlara göre katılımcıların yüzde 82'si IDEF'i iş çevrelerine tavsiye etti, yüzde 88'i IDEF'ten memnun ayrıldı, yüzde 90'ı hedef kitlesine IDEF'te erişebildi ve yüzde 95 de gelecek IDEF'e katılmayı planlıyor.