Son zamanlarda Ukrayna ile Rusya arasındaki gerilimin artmasının ardından NATO üyesi ülkelerin Ukrayna'ya destek faaliyetleri devam ediyor.

İngiliz Times gazetesinde yer alan haberde, İngiliz Kraliyet Donanması'nın Ukrayna ile dayanışma göstergesi olarak mayıs ayında Karadeniz'e 2 adet savaş gemisini göndereceği ifade edildi.

İngiltere'nin savaş gemisi göndermesinin, Ukrayna’nın doğusunda gerilimin iyice artması sonrası Ukrayna ve NATO'daki müttefikleri ile dayanışma içerisinde olduğunun işareti olacağı belirtildi.

TCG SANCAKTAR ve TCG BAYRAKTAR'da 3 binin üzerinde yaralıya bakıldı TCG SANCAKTAR ve TCG BAYRAKTAR'da 3 binin üzerinde yaralıya bakıldı

Haberde ayrıca, şu anda Akdeniz'de konuşlanan Quenn Elizabeth uçak gemisi bünyesinde bulunan F-35 savaş uçakları ile Merlin helikopterlerinin gerekmesi hâlinde Karadeniz’e gönderilen gemilere havadan destek vereceği aktarıldı.

Ukrayna’nın doğusunda Rusya ile tansiyonun iyice yükselmesi sonucu NATO ülkeleri bazı savaş gemilerini Karadeniz'e yönlendirdi.