OSB'lerden deprem bölgelerine önemli destek OSB'lerden deprem bölgelerine önemli destek

Şirket hikayelerde kullanılmak üzerine yeni bir özellik geliştiriliyor. 

NTV Teknoloji'nin haberine göre artık atılan story'ler için beğeni imkanı olacak. Mesaj gönder işaretinin yanında ufak bir kalp çıkacak ve oradan beğeni atılabilecek.  Bu özellik henüz sınırlı sayıda kullanıcıya açıldı.  Türkiye'den de bazı kullanıcılar özelliğe eriştiğini belirtti. 

Bazı kullanıcılar, takip ettiği profillerin hikayelerine göz atarken, sağ alt köşede bir kalp butonu ile karşılaştı. Beklenen yeniliğin böylelikle Türkiye’de kullanıma açılmaya başlandığı ortaya çıktı. Söz konusu özellik hakkında, "Hikayelere direkt mesaj göndermeden ifade bırakmanın bir yolunu test ediyoruz. Sadece hikayeyi paylaşan kişi beğendiğini görebilir" şeklinde yorum yapıldı.

Instagram bu özelliğin yanı sıra uzun süredir kullanıcıların talep ettiği bir geliştirmeyi gündemine almıştı. şimdiye kadar story (hikayeler) sekmesinden link paylaşabilmek için 10 binden fazla takipçiye sahip olmak gerekiyordu. Hikayelerde sticker arasına gelen özellikle link eklemek mümkün. Ancak bu özellik halen sınırlı sayıda kullanıcıya açılmış durumda. Instagram'ın kısa süre içerisinde bu özelliği daha fazla kullanıcıya açması bekleniyor.