Haziran ayında içerik üreticiler için affiliate ve alışveriş özelliklerini duyuran Instagram, yeni bir abonelik özelliği üzerinde çalışıyor. "Instagram Subscriptions" isimli bu yeni özellik, kullanıcıların tıpkı Patreon'da olduğu gibi içerik üreticilere abonelik üzerinden destek vermesini sağlıyor. 

Webrazzi'nin haberine göre ABD kullanıcıları için yayına alnıması planan "Instagram Subscriptions" App Store'da da kendini göstermeye başladı. 1 Kasım'da "Instagram Subscriptions" başlığı App Store'daki Instagram sayfasında uygulama içi satın alma kısmına eklendi. SensorTower ise abonelik ücretlerinin 4.99 dolar ve 0.99 dolar olarak belirlenceğini bildiriyor.

Yeni nesil teknoloji markası PNetworks dünya pazarında Yeni nesil teknoloji markası PNetworks dünya pazarında

Şu an için sınırlı sayıda kullanıcıya açılan abonelik özelliği, önümüzdeki dönemde ABD'deki içerik üreticilere ve kullanıcılara kademeli olarak açılacak. 

Abonelik kapsamında hayata geçmesi planlanan özellikler arasında "Özel Hikayeler" de yer alıyor. Bu özellik, içerik üreticilerin bazı hikayeler sadece ödeme yapan takipçilere göstermesini sağlıyor. Bu hikayeleri izleyenlerin ekran görüntüsü alması da engelleniyor.