Sosyal medya uygulamaları, içerik üreticilerine her geçen gün yeni bir kazanç kapısı sunmaya devam ediyor.

Çok sayıdaki uygulama üzerinden reklamlar yoluyla kazanç elde eden sosyal medya fenomenleri, bu sefer de çıkardıkları video ve göseller üzerinden ile para kazanabilecek.

CNET'in haberine göre, Instagram'ın kullanıcılara sunduğu yeni bir özellik de içerik üreticilerine bu anlamda yeni kazanç kapısı sağlıyor.

Instagram CEO'su Adam Mosseri yaptığı açıklama ile Instagram aboneliklerini kullanan içerik oluşturucuların gönderileri ve reelsleri aboneler için bir ödeme duvarının arkasına kilitleyebileceklerini ve bu içerik oluşturucularının doğrudan abonelerle sohbet edebileceklerini duyurdu.

World Drone Cup’un galipleri belli oldu World Drone Cup’un galipleri belli oldu

Mosseri; aboneliklerin içerik oluşturucuların tahmin edilebilir bir gelire sahip olmaları ve hayranların sevdikleri içerik oluşturuculardan özel içerik almaları için harika bir yol olduğunu söyledi.

Aboneler ayrıca kendilerine özel reels ve fotoğraflar üzerinde mor bir rozet ve bir taç sembolü görecek. Bu gönderiler, içerik üreticisinin Instagram sayfasında abone ana sayfası adında ayrı bir sayfada bulunacak.

İçerik üreticilerinin aboneleriyle doğrudan yapacağı sohbetlere katılım 30 kişiyle sınırlı olacak ve sohbetler 24 saat sonra otomatik olarak sona erecek.

Instagram bu özelliği ABD merkezli 10 içerik üreticisi ile test etmeye başlamış, sonradan binlerce içerik üreticisinin kullanımına sunmuştu. Platformdaki aylık üyelik ücretleri ise 99 sent ile 99 dolar arasında değişiyor.