Zelenskiy: Rusya’yı durdurmak için daha çok silaha ihtiyacımız var Zelenskiy: Rusya’yı durdurmak için daha çok silaha ihtiyacımız var

İran Sınır Muhafızları Komutanı Tuğgeneral Ahmed Ali Goudarzi ve beraberindeki üst düzey askeri heyet Karaçi'ye ziyarette bulundu.

Fars News Agency'nin haberine göre Tuğgeneral Ahmed Ali Goudarzi, Karaçi Limanı'nda kistan Deniz Güvenlik Teşkilatı Genel Müdürü Tuğamiral Mirza Fawad Amin Beg biraraya geldi.

Toplantı sonrası yapılan açıklamada Tuğamiral Mirza, ''Eşitlik ve ortak çıkarlar, karşılıklı saygı, sınır bütünlüğüne saygı, yargı yetkisi ve iki komşu ülke arasında denizcilik iş birliği ve bilgi alışverişinin sürekliliği için ortak bir çerçevenin oluşturulması ilkelerine dayalı bir mekanizma bulunmalı.'' ifadelerini kullandı.

Ayrıca görüşmede iki ülkenin donanmalarının ortak arama-kurtarma operasyonları, deniz korsanları ile mücadele ve denizin çevresel faaliyetler açısından korunması gibi konularda iş birliği yapmasına karar verildi.

11-13 Ocak 2021 tarihlerinde İran ve Pakistan Donanması, Karaçi açıklarında Barracuda-XI Tatbikatı'nı gerçekleştirmişti.