İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun Irak’a birtakım drone'ların ve kısa menzilli füzelerin sevkiyatında bulunduğu Kuveyt merkezli yayın yapan bir gazete tarafından bildirildi. Gazete bu bilgilerin İran içerisindeki anonim kaynaklardan alındığını belirtti.

Türkiye’nin uzun menzilli Erken İhbar Radar Sistemi (EİRS)’nin ilki Adana’ya konuşlandırıldı! Türkiye’nin uzun menzilli Erken İhbar Radar Sistemi (EİRS)’nin ilki Adana’ya konuşlandırıldı!

AMN News tarafından yapılan habere göre Irak’a sevk edildiği söylenen roketler İran’da üretildi ve İran’ın desteklemekte olduğu Irak’taki silahlı güçlere teslim edildi. İran’da yer alan anonim kaynaklar, drone'ların türü hakkında bir bilgi vermedi ancak Irak’a sevk edildiği söylenen drone'ların da İran’da üretilmiş olduğu belirtiliyor.

Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde ya da Donald Trump’ın başkanlık koltuğunu devretmesinden sonra, sevkiyatı yapılmış olan drone'ların ve füzelerin Irak’ta ya da komşu diğer ülkelerde yer alan hedefler üzerinde kullanılabileceği İran içerisindeki anonim kaynaklar tarafından düşünülüyor.

Ağustos ayında Irak’ın başkenti Bağdat’ta yer alan ABD Büyükelçiliği'ne füze saldırısı düzenlenmişti. İran tarafından Irak’a füze ve drone sevkiyatının yapılmış olduğu bilgisi ABD ve İran arasındaki gerilimin biraz daha artmasına sebep oldu.