Türk savunma sanayiinin öncü firmalarının; geleceğin muharebe sahasının ihtiyaçlarını belirlemek ve insansız kara araçlarında dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer almak için yaptıkları çalışmalar kesintisiz devam ediyor.

Resim

ASELSAN, FNSS, HAVELSAN gibi öncü firmaların katılımıyla "İnsansız Kara Araçları ve Askeri Robotik Teknolojiler Töreni" düzenlendi. Törende, İnsansız Kara Araçları ve Askeri Robotik Teknolojilerin üretimi için çok sayıda sözleşmeye imza atıldı.

Düzenlenen imza töreni sonrası firma liderleriyle toplu fotoğraf çekildi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'in resmî Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda Başkan İsmail Demir ve firma temsilcilerinin bir arada olduğu fotoğraflar yer alırken, "İnsansız Kara Araçları ve Askeri Robotik Teknolojiler Töreni'ni gerçekleştirdik. Geleceğin muharebe sahası ihtiyaçlarını şimdiden belirleyerek yolumuza devam ediyor ve insansız kara aracı sistemlerinde dünyada öncü olmayı hedefliyoruz." ifadelerine de yer verildi.

 Tören sonrası çok sayıdaki Türk savunma sanayii firmasının yerli üretimi İnsansız Kara Araçları'nın sergilendiği alana geçildi. 

Resim