İsmail Demir'in yerli savunma şirketlerine yönelik ziyaret programları devam ediyor.

İsmail Demir, son olarak yerli tabanca ve askeri silah üreticisi SARSILMAZ'ı ziyaret etti. SARSILMAZ yetkilileri tarafından karşılanan Demir, ziyareti boyunca ürünlere incelemelerde bulundu. Ziyarette İsmail Demir'e şirket yetkilileri tarafından bazı silahlar hakkında bilgiler de verildi.

İngiliz ordusu ağır yük İHA’sına füze entegre ediyor İngiliz ordusu ağır yük İHA’sına füze entegre ediyor

Demir ayrıca, PMT 12.7 mm Makinalı Tüfek ile çeşitli kalibredeki silahları test etme fırsatı buldu.

Ziyaret Başkan Demir'in sosyal medya hesabı üzerinden paylaşıldı. Yapılan paylaşımda, "Silah sektörümüzün köklü firması Sarsılmaz’ı ziyaret ettik. PMT 12.7 MM Makinalı Tüfek ile çeşitli kalibredeki silahları test ettik. Tabancalarımız dünyada nasıl marka olduysa tüfeklerimiz de artık dünya markası olma yolunda. Daha üst kalibre silahlara olan yolculuğumuz sürecek." ifadelerine yer verildi.

İsmail Demir Sarsılmaz'a yaptığı ziyarette ayrıca şunları söyledi:

“Yedi sene kadar önce piyade tüfeği bile olmayan ülkeden şimdi çeşitli üreticilerimizin çok çeşitli tüfek ve silah ürettiklerine şahit oluyoruz. Bugün de Sarsılmaz şirketimizin yaptığı 12.7 mm silahın araç üstü versiyonunu burada test ettik, atışlar yaptık. Bu silahın muhtelif ortamlarda kullanımıyla ilgili şirketlerimiz çalışıyorlar. Bunun hem kara araçlarında hem hava araçlarında kullanılan başka bir modeli ve deniz araçlarında kullanılan modeli de yapılmaya devam ediliyor. Aynı zamanda araç üstü 7.62 silahımızın da denemesini yaptık. Bunun yanında MPT silahımızın çeşitli model ve farklılıklarla üretildiğini, kuvvetlerimizin isteklerine göre çeşitli değişiklikler yapıldığını; 5.56, 9 mm çapındaki silahların da makinelilerin de burada her türlüsünün gayet iyi ve titiz bir şekilde üretildiğini görüyoruz. Artık Türkiye silahta dünya markası. Nasıl ki tabancalarımız dünyada bir marka oldular; giderek daha üst kalibrelere doğru silahlar üretiliyor. 12.7 bunun bir örneği. Daha sonra 20, 25, 30 mm gibi kalibrelerde de ürünlerimizin çıktığını yavaş yavaş göreceğiz.”