Son dönemde İsrail ve İran arasında yaşanan gerilim artış gösterirken İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, İran'ın nükleer tesislerini ve Hizbullah'ı vurmakla tehdit etti. 

Savunma Bakanı Gantz, Fox News'e verdiği bir röportajda, ''Dünya onları (İran) daha önce durdurursa, bu çok daha iyi olur. Ancak böyle bir şey olmayacaksa, bağımsız hareket etmeli ve kendimizi savunmalıyız.'' dedi. Gantz, İran'ın içinde çok sayıda hedef tespit ettiklerini ve askeri planların böyle bir saldırı yapılmadan önce kesinleşmeyeceğini belirtirken, ''O zamana kadar onları (planları) oluşturmaya ve mümkün olan en profesyonel hale getirmeliyiz.'' ifadelerini kullandı. Savunma Bakanı Gantz, Lübnan'daki Hizbullah güçlerinin "yüz binlerce" füzeye sahip olduğunu gösteren bir haritayı işaret ederek, ''Lübnan'a ne olacak? Bu bir hedef harita, her bir hedef yasal, operasyonel ve istihbari açıdan kontrol edildi. Savaşmaya hazırız.'' açıklamasını yaptı. Uzmanlara göre Savunma Bakanı Benny Gantz'ın gösterdiği harita, Hizbullah'a ait roket fırlatma noktaları ve askeri komuta merkezleri gibi kritik noktaları işaret ediyor.

Vladimir Putin, Kuzey Kore lideri Kim'in davetini kabul etti Vladimir Putin, Kuzey Kore lideri Kim'in davetini kabul etti

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, daha önce yaptığı bir açıklamada, gerekirse İsrail'in İran'a karşı askeri bir saldırı düzenleyebileceğini dile getirmişti.