''Yerel Zorluklar, Küresel Çözümler'' temalı siber güvenlik konferansı 7-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Israel Defence'in haberine göre İsrail Ulusal Siber Müdürlüğü ilk kez Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) yıllık siber güvenlik konferansına ev sahipliği yapıyor. 2018 yılından bu yana düzenlenen siber güvenlik konferansı, 7 Haziran tarihinde başladı.

8 oturumdan oluşacak konferansa çeşitli ülkelerden 40 konuşmacı katılıyor. Konferansın temel tartışma konularını ise tedarik zinciri güvenliği, siber sigorta, devletlerin dijitalleşme süreçleri, dijital güvenliğin standardizasyonu oluşturuyor. 

STM CTF (Capture The Flag) heyecanı başlıyor! STM CTF (Capture The Flag) heyecanı başlıyor!

OECD genel sekreteri Mathias Cormann konferansın giriş konuşmasında, dijitalleşmenin heyecan verdiğini ancak bu durumun siber güvenlikteki risk oranını arttırarak kriz yönetimini zorlaştırdığını ifade etti. Cormann, ''OECD'nin ortak çabası siber güvenliğin sağlanması. Saldırılar küresel nitelikte olmasına rağmen, saldırılara verilen yanıtlar yerel ölçekte kalıyor. Bu nedenle birbirimizle ne kadar çok iş birliği yaparsak, güvenlik açığımızı o kadar kapatmış oluruz.'' değerlendirmesinde bulundu. 

Siber güvenlik konferansına Dubai Elektronik Güvenlik Merkezi Araştırma ve İnovasyon Başkanı Bushra AlBlooshi, Hindistan Ulusal Siber Güvenlik Koordinatörü Rajesh Pant, FireEye CEO'su John Watters, ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı Vekili Brandon Wales ve Amerikan Siber Güvenlik Uzmanı Tarah Wheeler gibi alanında önemli kişiler katılım gösteriyor.