İsrailli yetkilerin bölgeyi abluka altına aldığı ve cephanelikten sorumlu askeri karargahta aramaların başlatıldığı vurgulandı.

İsrailli Kanal 13'ün haberine göre İsrail ordusundan yetkililer ülkenin kuzeyindeki Celile acil durum cephaneliği teftiş ettikleri sırada 100 binden fazla merminin çalındığını farketti. Yetkiler mermilerin en az bir buçuk ay önce çalındığını ve olayla ilgili acil olarak soruşturmanın başlatıldığını açıkladı.

İsrail basınından Kaan News'in ise askeri yetkililere dayandırdığı haberde ise mermi sayısının 100 bin değil en az 150 bin olabileceğini belirtildi.

İngiltere, askeri teçhizat bütçesinde 17 milyar sterlin açık verdi İngiltere, askeri teçhizat bütçesinde 17 milyar sterlin açık verdi

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, mermilerin çalınmasının çok büyük bir güvenlik açığı oluşturmasının yanı sıra ordunun acil durum cephaneleğinde böyle bir olayın yaşanmasının daha da tehlikeli olduğu vurgulandı.

Cephaneleğin Lübnan'a yakın olmasından ötürü, mermilerin Hizbullah ile bağlantılı Filistinli silahlı örgütler tarafından ele geçirilmiş olabileceği ifade ediliyor.