Almanya, Leopard 2 onayının ardından siber saldırıya uğradı Almanya, Leopard 2 onayının ardından siber saldırıya uğradı

İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), ''normalleşme'' anlaşmasının ardından her alanda yakınlaşmaya devam ediyor.

Gulf News'in haberine göre, Birleşik Arap Emirlikleri'nin başketi Dubai'de gerçekleşen Cybertech Global konferasına katılan BAE Siber Güvenlik Başkanı Dr. Muhammed Al-Kuwaiti ve İsrail Ulusal Siber Müdürlüğü'nden Orgeneral Yigal Unna, iki ülke arasındaki siber iş birliğinin önemine dikkat çekerek yakın zamanda siber güvenlik tatbikatı düzenleyeceklerini açıkladı.

Orgeneral Unna siber güvenliğin oldukça geniş alanlarda uygulanması gerektiğini vurgulayarak, "Biz küçük ülkeleriz, başkalarına güvenemeyiz, kendimizi savunmak, güçlü ve müreffeh olmak için kendimize güvenmeliyiz. Küçük ölçeğimizden dolayı, dijital yaşam vizyonunu ve onu nasıl koruyacağımıza dair çeşitli güçlü yollar aramalıyız.'' ifadelerini kullandı.

BAE Siber Güvenlik Başkanı Dr. Muhammed Al-Kuwaiti ise, ''Gerçekten dirençli bir çerçeve hazırlamalıyız ve bu dayanıklılığı oluşturmak için birlikte çalışmalıyız. Bu, güvenliğimizi sağlayacaktır.'' dedi. 

Konuyu İsrail ve BAE'nin siber güvenlik iş birliğine getiren Orgeneral Yigal Unna, ''Birisi İsrail'e veya Birleşik Arap Emirlikleri'ne saldırırsa, birlikte cevap vermeliyiz. Bu yüzden yakında BAE ve İsrail siber güvenlik tatbikatı düzenlemeli.'' dedi.