İsrail Savunma Kuvvetleri saldırı taburlarını yeniden organize edip güçlendirerek değişen muharebe koşullarına adapte olmak için çalışıyor. İsrail Kara Kuvvetleri modern muharebelerdeki değişimleri inceleyerek yeni teknikleri ve teknolojileri farklı birimlere hızlıca adapte edilebilecek bir mekanizma oluşturmak istiyor.

The Jerusalem Post tarafından yapılan habere göre İsrail Savunma Kuvvetleri, bu görevi yerine getirmek için “Ghost” isimli bir birim kurdu. Ghost birimi içerisinde kara ve hava deniz kuvvetlerindeki farklı görevlerde yer alan tecrübeli askerler bulunuyor. Farklı kuvvetlerden askerleri barındıran bu birim, savunma kuvvetlerinin gücünü artırmak adına yeni teknikler geliştirmek için çalışıyor.

Suudi Arabistan, 4. Al Jubail sınıfı korvetini teslim aldı Suudi Arabistan, 4. Al Jubail sınıfı korvetini teslim aldı

Ekip şu anda İsrail’in içinde bulunduğu muharebe meydanları olan Lübnan ve Gazze’yi göz önünde bulundurarak bir teknik geliştirdi. Bu muharebe meydanlarında İsrail’in karşısındaki güçler saniyeler içerisinde saldırıda bulunulup geri saklanılan gerilla tekniklerini kullanmakta. İsrail’in karşısındaki güçler hızlıca saldırıda bulunup geri saklanabilmek için şehir altyapılarını, tünellerini veya binalardaki pencereler gibi konumları kullanmakta. Bu sebeple İsrail her saldırı taburunun elinde düşmanı ortaya çıkartıp yok etmesi için gerekli yeteneklere sahip olması gerektiğine karar verdi. Böylece İsrail saldırılarının vereceği ölümcül hasarı artırmayı hedefliyor.