İsrail ve Yunanistan arasındaki askeri iş birliği artarak devam ediyor.

İsmail Demir: Bayraktar TB3’ün bu yıl içinde uçmasını bekliyoruz İsmail Demir: Bayraktar TB3’ün bu yıl içinde uçmasını bekliyoruz

Israel Defense'in haberine göre İsrail Atina'da gerçekleşen DEFEA 2021 fuarında Yunan Donanması'nın kullanımı için Themistocles sınıfı korvetlerden teklif etti. İsrail'in Yunanistan'a ilk olarak Sa'ar S-72 gemilerinden teklif ettiği ancak Yunan yetkililerin donanma için Themistocles sınıfı korvetlere ihtiyaç duyduğunu bildirdi.

İsrail Tersaneleri Pazarlama Başkan Yardımcısı Oded Breier Yunanistan ile görüşmelerin devam ettiğini belirterek, ''Yunan Donanması şu anda fırkateyn değiştirme programıyla oldukça meşgul. Themistocles sınıfı korvetler bu değişimin önemli bir parçasını oluşturabilir. Güzel gelişmelerin olacağına inanıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Themistocles sınıfı korvetler 79 metre uzunluğunda ve 11 metre genişliğinde olup, dört dizel motoru sayesinde 30 knot hıza ulaşabilmektedir. Denizaltı ve hava savunma harbi yeteneklerine sahip korvetin 2500 deniz mili menzili bulunmaktadır.