Ülkemizin 4 köşesinde milletimizin güvenliğinin, huzurunun ve asayişinin teminatı olan, 14 Haziran 1839 tarihinde Zaptiye Nezareti adıyla kurulan Jandarma Genel Komutanlığı 182 yaşında.

Ukrayna, Rus Donanmasını Storm Shadow ile vurdu Ukrayna, Rus Donanmasını Storm Shadow ile vurdu

Jandarma Genel Komutanlığı resmî Twitter hesabı üzerinden yayınlanan videolu bir paylaşımda, "Sizlerin Emrinde Olmaktan Gurur Duyuyoruz. Aziz milletimizden aldığımız güçle 182 yıldır görevimizin başında, milletimizin emrindeyiz." ifadelerine yer verildi.

7/24 milletimizin emrinde olan Jandarma Genel Komutanlığı diğer paylaşımında ise milletin sevgisine layık olmak için var gücüyle çalışacaklarını şu sözlerle ifade etti:

"Bizim için milletimiz, uğruna çalışmaktan asla yorulmayacağımız en değerli varlığımız demektir. Sizlerin sevgisine layık olmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz."

SavunmaTR ailesi olarak; terörle mücadeleden kurtarma operasyonlarına; trafik güvenliğinden düzensiz göçmenlerle mücadeleye kadar dört mevsim gece-gündüz demeden varlığını fedakarca milletimizin hizmetine sunan Jandarma Teşkilatımızın 182'nci yılını kutlarız.