Uluslararası savunma sanayii ürünlerinin sergileneceği Indo Defence 2022 Savunma Fuarı, çok sayıda ürünün lansmanına ev sahipliği yapacak.

Türk savunma sanayii şirketlerinden KALEKALIP da yeni üretimi olan KNG-C5 PDW isimli tüfeğini Endonezya'daki savunma sanayii fuarında tanıtacağını açıkladı.

KNG-C5 PDW'nin tanıtımını yapacağını resmî Twitter hesabı üzerinden duyuran şirket şu ifadelere yer verdi:

"Yeni tüfeğimizin de lansmanını yapacağımız 02-05 Kasım Tarihleri arasında Jakarta, Endonezya’da düzenlenecek Indo Defence 2022 Savunma Fuarı'nda sizleri standımıza bekliyoruz."

KNG-C5 

5,56mm kalibreli ve Kişisel Savunma Silahı (PDW) olan KNG-C5; yarı ve tam otomatik atış modlarıyla kullanılabiliyor. Etkili atış menzili 300 metre olan silah; 2.8 kg ağırlığyla kullanıcıya rahatlık sağlıyor. Silahın bir başka rahatlığı da her iki elle kullanıma yatkınlığıdır. Silah her iki tarafında da şarjör düşürme mandalı, sürgü mandalı ve kurma kolunun verdiği kolay kullanım özelliğiyle ön plana çıkıyor.

7,5” - 190 mm'lik namlu uzunluğundaki ve 20 veya 30 fişek kapasiteli şarjör ile donatılabilen KNG-C5 700 m/s hıza sahip. Süpersonik ve subsonik mühimmatlar için susturucu kullanımına olanak sağlayan KNG-C5, her türlü AR-15 aksesuarı ile uyumlu yapıda bulunuyor.