Türk savunma sanayii, güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarına çözümler üretmeye devam ediyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı ile HAVELSAN arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyaçları doğrultusunda KARASİM Projesinin sözleşmesi imzalandı.

Bu kapsamda, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyaçlarına binaen başlatılan projeyle personele nişancılık, atış, taktik uygulamalar ve kayak konularında eğitim alma imkânı sağlanacak.

Lockheed ve Northrop, ABD için casus İHA üretecek Lockheed ve Northrop, ABD için casus İHA üretecek

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, gelişmeyi resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu.

SSB Başkanı Demir tarafından yapılan paylaşımda, "Basın yayın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldiğimiz toplantıda, KARASİM Projesinin sözleşmesini imzaladık. KKK ihtiyacına binaen başlattığımız projeyle; personele nişancılık, atış, taktik uygulamalar ve kayak konularında eğitim alma imkânı sağlanacak." ifadelerine yer verildi.

KKK ihtiyaçları doğrultusunda başlatılan KARASİM Projesinde, tedarik edilecek simülatörlerde gerçek malzeme, silah, araç, mühimmat vb. gerekmeden zamanı ve kaynakları etkin kullanmak suretiyle aynı anda daha fazla personele eğitim verilerek eğitimlerden azami verim alınması, eğitimlerin maliyeti düşürülerek uzun vadede tasarruf edilebilmesi ve olumsuz hava koşullarında da eğitimlerin aksamaması amaçlanıyor.