Kardeş ülke Azerbaycan, son günlerde yangınlarla mücadele eden Türkiye'ye yardım elini uzattı.

Ortadoğu Haber'in verdiği bilgilere göre, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in yardım talimatı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev tarafından açıklandı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev yaptığı yazılı açıklama ile "Cumhurbaşkanı Aliyev, Azerbaycan Başbakanı ve Olağanüstü Haller Bakanı'na gerekli talimatları verdi. İlgili devlet kurumları Türk muadilleriyle temasa geçti ve yardım ekipleri en kısa sürede kardeş ülkeye hareket edecek." ifadelerine yer verdi.

Rusya Savunma Bakanı'ndan İran üretimi İHA ve füzelere inceleme Rusya Savunma Bakanı'ndan İran üretimi İHA ve füzelere inceleme

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Türkiye'nin farklı bölgelerinde çıkan yangınlarda hayatını kaybedenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ayrıca taziye mesajı gönderdi. Aliyev taziye mesajında şunları iletti:

"Sayın Cumhurbaşkanı, aziz kardeşim. Sizin liderliğinizle hükümetinizin attığı kararlı adımlar sayesinde, azimli ve mücadeleci Türk halkının bu felaketi kısa sürede atlatacağından eminim. Azerbaycan hükümeti ve halkı, her zaman olduğu gibi bugün de kardeş Türk halkı ile dayanışma içindedir ve onun yanındadır. Şahsım ve Azerbaycan halkı adına, yangınlarda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına en derin taziyelerimi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah rahmet eylesin!"