2020'de 274 milyon liralık ihracat yapan Karmetciler, Ege İhracatçı Birlikleri’nden verilen ödülü 24 Kasım’da düzenlenen “İhracatın Yıldızları” töreninde teslim aldı.

Katmerciler, 274 milyon liralık ihracatıyla savunma ve havacılık sektöründe en fazla ihracat gerçekleştiren 2. şirket oldu. 

2010-2020 yılları arasındaki toplam gelirlerinde toplam ihracatının ortalama payı yüzde 54 olan Katmerciler; 2020 yılında bu oranı yüzde 78'e yükseltti.

SavunmaTR'ye özel açıklamalarda bulunan Katmerciler  İcra Kurulu Başkan Vekili Furkan Katmerci, ihracata yaklaşımlarına ilişkin ifadelerinde, "Başka ülkelerde bilinirlik arttıkça farklı ülkelerden talep de artıyor. Ülkemizin savunma sanayii ihracatına büyük bir katkı sağlıyor. Bununla birlikte tabii ki biz de üretimde kapasite artışı, yatırımlar ve istihdam artışına gittiğimiz için ülkemizin ekonomisine büyük bir katkı sağlıyoruz. Bizim görevimiz buradaki araçları en iyi şekilde tasarlayıp mevcut olan en iyi şartlarda yurt dışına satabilmek, ihracatını gerçekleştirebilmek. Çünkü dediğim gibi bizim burada yaptığımız her katkı, ülke ekonomisine büyük bir katkı. Biz de bu bilinçle çalışmalarımıza devam ediyoruz" şeklinde konuşmuştu. 

Milli deniz platformlarının ihracat yolu açık Milli deniz platformlarının ihracat yolu açık

Katmerciler'in araçlarına en çok Afrika ülkelerinden talep oluyor. En son ismi açıklanmayan bir Afrika ülkesine 9 milyon 800 bin dolar değerinde Araç Üstü Ekipman satışı yapan Katmerciler, ihracat faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.