Savunma sanayii alanında öğrencileri geleceğe taşıyacak bir program olan KÖK programı için zaman daralıyor.

Vizyoner Genç platformunun resmî Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, KÖK Programı'nın başvuruları için son 3 gün kaldığı hatırlatılıp "Vizyoner Genç"lerin başvuru yapmaları çağrısında bulunuldu.

Savunma sanayii kariyerini mezun olmadan başlatmak isteyen öğrencilerin başvuracağı KÖK Programında, öğrencilerin mezun olmadan savunma sanayii kültürünü öğrenmeleri, yeneklerini geliştirmeleri ve potansiyellerini ortaya çıkarmaları hedeflenirken savunma sanayii için de nitelikli insan kaynağı oluşturmak hedefleniyor.

Programa kabul edilen öğrencilere; burs desteği başta olmak üzere savunma sanayii firmalarında staj yapma imkanı, aday mühendislik programları için öncelikli olarak değerlendirilme şansı, usta-çırak görüşmeleri ile iş hayatına hazırlanma, teknik ve kişisel gelişim eğitimleri verilecek. Saha gezileri ve vizyon konuşmaları gibi farklı etkinliklerle de farklı deneyimler yaşamaları sağlanacak.

Ayrıca, öğrenciler çırak olarak değerlendirilip katılımcı firma çalışanlarının bilgi ve birikimiyle destek olmaya gönüllü bir usta ile eşleştirilecek. Böylece sektör profesyoneli çalışanlar ile öğrenciler arasında 3 yıl sürecek bir yol arkadaşlığı hayata geçirilecek. Usta çırağa, savunma sanayii vizyonu kazandırmak için gerekli yönlendirmelerde bulunacak, ekosistemi tanıtacak, çırağın kendisini bulmasına yardımcı olacak ve sektöre hızlı bir aidiyet kazanabilmesi için bilgi ve tecrübelerini aktaracak.

Savunma Sanayii Başkanlığı himayesinde, Savunma Sanayii Akademi ve TR Eğitim ve Teknoloji A.Ş. koordinasyonunda yürütülen KÖK Programı; ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN ve STM’nin katkılarıyla oluşturulan bir sosyal sorumluluk projesidir.

Adayların, başvurularını Vizyoner Genç üzerinden 26 Eylül tarihine kadar tamamlamaları gerekiyor.

İsrail'den bir NATO ülkesine 120mm tank mühimmatı satışı İsrail'den bir NATO ülkesine 120mm tank mühimmatı satışı