Best Grup Savunma tarafından geliştirilen KORALP 12,7mm UKSS entegre edilmiş AŞKAR 4x4 meskun mahal müdahale aracı, güvenlik güçlerinin hizmetinde.

İhracat çalışmalarını sürdüren Best Grup Savunma, KORALP silah kulesi ve AŞKAR 4x4 meskun mahal müdahale aracı ile yurtdışına açılmayı planlıyor.

İhracat Kısıtlarından Bağımsız 4×4 Zırhlı Araç

Meskûn mahal operasyonlarına özel olarak geliştirilen AŞKAR, kıvraklığı ve çevikliğiyle öne çıkıyor. Kullanıcıya yüksek seviyede balistik ve mayın koruması sunan bu araç, saatte 150 km gibi yüksek hızlara ulaşabiliyor. AŞKAR, bu özelliklerinin yanında, 1 metre derinliğindeki sulardan geçebilmesi, %40 dik eğime tırmanabilmesi ve %20 yan eğimde hareket edebilmesi gibi kabiliyetleriyle arazide de yüksek performans sergiliyor.

AŞKAR’ın bir diğer önemli özelliği de herhangi bir ülkenin uygulayacağı ihracat kısıtlarından bağımsız olacak şekilde geliştirilmiş olması. Araçta kullanılan yurt dışı kaynaklı parçaların tamamı, herhangi bir yerden tedarik edilebilecek ticari otomotiv bileşenlerinden oluşuyor.

Kullanıcı dostu kontrollere sahip olan AŞKAR, çok kısa ve basit bir eğitimle herkes tarafından kullanılabilir.

AŞKAR’ın SUV sürümünün yanında pikap sürümü de bulunuyor. SUV sürüm üzerine, 5,56 mm – 14,5 mm aralığında çapa sahip makineli tüfek taşıyan bir KORALP UKSS entegre edilebiliyor. Pikap sürümünün üzerine ise ana silaha ilave olarak, 20 mm’lik otomatik topa sahip bir adet daha KORALP sistemi takılabiliyor. Böylece birbirinden bağımsız 2 ayrı silah sistemi taşıyan, yüksek ateş gücüne sahip bir araç ortaya çıkıyor.

AŞKAR’ın ters yöne (arkaya) doğru açılan arka yolcu kapıları, tehdidin yerinin belli olmadığı meskûn mahallerde, araçtan iniş ve araca biniş esnasında koruma ve taktik avantaj sağlıyor.

KORALP Ürün Ailesi

Best Grup Savunma; silahlı kuvvetlerin ve güvenlik güçlerinin uzaktan kumandalı silah sistemi (UKSS) konusundaki ihtiyaçlarına, özgün olarak geliştirilen KORALP ürün ailesi ile cevap veriyor.

Bu aile içerisinde, 5,56 mm’den 30 mm çapa kadar farklı silahlarla donatılabilecek, yazılımdan tüm mekanik parçalarına, optik sistemlerinden kaplamalarına kadar kendi bünyemizde üretilmiş çözümler bulunuyor.

Tamamı kalifiye edilerek birer ürün haline gelen bu sistemlerden bazıları, çeşitli son kullanıcıların envanterine girmeyi başardı.

Hâlihazırda bu kullanıcıların farklı tipteki zırhlı araçları ve sabit tesisleri üzerinde aktif olarak görev yapan çok sayıda KORALP sistemi bulunuyor.

Rusya Ukrayna’ya kargo İKA'ları konuşlandırıyor Rusya Ukrayna’ya kargo İKA'ları konuşlandırıyor

Standart Özellikler

KORALP UKSS ürün ailesinde, aşağıdaki kabiliyetler ve alt sistemler, standart özellik olarak yer alıyor:

  • Lazer Mesafe Ölçer
  • Balistik Bilgisayar ile Otomatik Yükseliş ve Önleme Verme
  • Gündüz Kamerası
  • Termal Kamera
  • Ateşlenen Mühimmat Sayacı
  • Son Mühimmat Uyarısı
  • Balistik Koruma
  • Acil Durumlarda Manuel Kullanım