Tatbikat, 18 Kasım'a kadar devam edecek.

Al Khaleej'in haberine göre tatbikatın komutanı Albay Nayif bin el Humeydi, Körfez Atışı 2021'in kardeş ve dost ülkelerle askeri ilişkileri güçlendireceğini, savunma alanında işbirliğini artıracağını kaydetti.

Zelenskiy: Rusya’yı durdurmak için daha çok silaha ihtiyacımız var Zelenskiy: Rusya’yı durdurmak için daha çok silaha ihtiyacımız var

Tatbikatta taraflara atış becerilerinin geliştirilmesi, komuta kontrol prosedürleri uygulanması, ortak düzenlenecek kara harekatlarına hızlı yanıt verme konusunda eğitim verileceği ifade edildi. Tatbikata katılan kuvvetler ayrıca, yakın hava desteği ve destek operasyonlarıyla piyade ve zırhlı birimler için atış becerilerini geliştirecek eğitimler alacak.

Bahreyn merkezli ABD 5.Filosu getiğimiz ay insansız hava araçlarını ve yapay zekayı operasyonlara daha hızlı dahil etme amacıyla ''59. Görev Gücü'nü'' kurmuş, Ekim ayında ABD ve Bahreyn Donanmaları, bölgesel deniz operasyonları kapsamında Basra Körfezi'nde insansız sistemlerin de kullanıldığı bir dizi tatbikat başlatmıştı.