Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, mevkidaşı Kosova Dışişleri ve Diaspora Bakanı Meliza Haradinaj Stublla  ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Kosovahaber'de yer alan habere göre, Kosova Dışişleri Bakanı Meliza Haradinaj-Stublla, Türk devletinin Kosova'ya sürekli desteği için Çavuşoğlu'na teşekkür etti.

Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş yeni bir döneme giriyor Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş yeni bir döneme giriyor

Kosova - Türkiye ikili ilişkileri görüşüldü

Kosova Dışişleri Bakanı Haradinaj Stublla, ülkenin uluslararası alanda tanınması için büyük çaba sarfettiklerini ve uluslararası öznelliğini güçlendirmeye kararlı olduklarını ifade etti. Bu konuda Türkiye'nin desteklerinin önemine değinen Kosova Dışişleri Bakanı Stublla, "Türkiye devleti ile Kosova Cumhuriyeti’nin ikili ilişkilerin daha da derinleştirilmesi konusunda 2 ülke olarak hem fikiriz. Kosova’nın uluslararası öznelliğini güçlendirmesi yönünde Türkiye'nin göstermiş olduğu çabalara ve desteğe minnettarlığımızı ifade etmek isterim." şeklinde açıklamalarda bulundu. Stublla, konuşmasında, "Yeni bir devlet olarak, uluslararası tanımalarımızı artırmaya ve uluslararası öznelliğimizi güçlendirmeye kararlıyız. Sürdürülür işbirliği köprüleri ve yıkılmaz ilişkileri kurduğumuz dostlarımızla yakın işbirliğini sürdürmeye devam edeceğiz." dedi.
 

Mevkidaşı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, "Türkiye ile yakın işbirliği ilişkilerimizin gün geçtikçe daha da güçlendiğinin altını çizelim. Amacımız güçlendirme yönündeki ortak çıkarlarımızı geliştirmektir." dedi.