ABD'den Kanada'ya MQ-9B SİHA mühimmatı satışı ABD'den Kanada'ya MQ-9B SİHA mühimmatı satışı

Kuveyt, hava kuvvetleri modernizasyonu kapsamında sipariş ettiği Eurofighter Typhoon savaş uçaklarından ilk ikisini teslim aldı.

Kuwait News Agency'nin (KUNA) haberine göre İtalyan Leonardo şirketi tarafından Kuveyt Hava Kuvvetleri için üretilen 28 Eurofighter Typhoon savaş uçağından ilki bugün düzenlenen tören ile Kuveyt'li yetkililere teslim edildi.

İtalya'nın Torino kentinde düzenlenen teslim törenine Kuveyt Hava Kuvvetleri Komutanı Yardımcısı Bender el-Mezyen, ile Leonardo şirketinin CEO’su Herman Claesen katılım gösterdi.

Tören sonrası konuşan Kuveyt Hava Kuvvetleri Komutanı el-Mezyen, ''İtalyan Leonarda şirketi ile iş birliğimizin uzun soluklu meyvelerini alıyoruz. Kuveyt'in ilk iki savaş uçağı önümüzdeki hafta Kuveyt'e varacak. Yeni Typhoon filosu, elektronik savaş, çeşitlendirilmiş silah sistemleri ve e-scan radarı (CAPTOR-E) ile kendi sınıfının en iyisi.'' ifadelerini kullandı.

Kuveyt ve İtalyan Leonarda Nisan 2016'da, 28 Eurofighter Typhoon savaş uçağının tedarik edilmesi konusunda 8 milyar avro (9.09 milyar dolar) değerinde anlaşma imzalamıştı.