Norveç, kara kuvvetlerini modernize etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Army Recognition'un haberine göre Norveç Silahlı Kuvvetleri mevcut Leopard 2A4 tanklarını Alman Leopard 2A7 veya Güney Koreli Hyundai Rotem tarafından tasarlanarak üretilen K2 Black Panther tankları ile değiştiricek.

Leopard'ın geliştiricisi Alman Kraus Maffei Weggman firması, Norveç'in zırhlı birliklerini modernize etmek istemesi üzerine, Leopard 2A7NO tankını özel olarak geliştirdi.

Leopard serisinin en yeni ve gelişmiş modeli olan Leopard 2A7 tankı, Güney Koreli K2 Black Panther tankının dişli bir rakibi olarak görülüyor.

Leopard2A7

Alman Silahlı Kuvvetleri tarafından 1979 yılında kullanıma giren Leopard-2 tankları, son hali olan Leopard-2A7'yi alana kadar birçok modernizasyona tabi tutuldu. Almanya, Danimarka, Katar ve Macaristan tarafından kullanılan tank özellikle NATO ülkelerinin dikkatini çekiyor.

Atış kontrol ve gelişmiş hedefleme sistemi entegre edilen Leopard2A7 tankları, Rheinmetall üretimi 120 mm top kullanıyor. 67 ton ağırlığındaki tanka, MTU MB turboşarjlı dizel motor güç veriyor. 

Askeri pazarlarda yapay zeka çalışmalarında büyük bütçe artışı beklentisi Askeri pazarlarda yapay zeka çalışmalarında büyük bütçe artışı beklentisi