LinkedIn, geçen yıl kullanıcılarının hizmetine sunduğu hikâye özelliğini yine kullanıcıların istekleri doğrultusunda kaldıracak.

LinkedIn'den bu konu ile ilgili bir açıklama yapıldı. LinkedIn Kıdemli Ürün Direktörü Liz Li, “Hikâyeler; bilgileri paylaşmanız, yardım istemeniz ve haberlere ve sektör güncellemelerine tepki vermeniz için kolay bir yol sağladı. Ancak LinkedIn'de farklı bir şey istediğinizi de öğrendik: Kullanıcılar videoların kaybolmasını değil, profilinde yaşamasını istiyor.” ifadeleriyle içeriklerin kaybolmasının LinkedIn’in profesyonel çalışanlardan oluşan kullanıcı kitlesine pek de uymadığına dikkat çekti.

TÜRKSAT 6A Türkiye'nin uzaydaki gücünü artıracak TÜRKSAT 6A Türkiye'nin uzaydaki gücünü artıracak

Açıklamasının devamında, “Görünüşe göre profesyonel hikâyenizi daha kişisel bir şekilde anlatan ve hem kişiliğinizi hem de uzmanlığınızı sergileyen kalıcı videolar oluşturmak istiyorsunuz. İlgi çekici videolar oluşturmak için daha yaratıcı araçlar istiyorsunuz.” sözlerine yer veren Li, LinkedIn’de hikâyelerin kaldırılması sonrası daha zengin ve kalıcı bir video deneyimi sunmak için de hazırlıklar yapıldığını aktardı.

Twitter da “Fleets” isimli hikâye özelliğini Ağustos ayının başlarında kaldırmıştı.