Savunma Sanayii Başkanlığı’nda bayrak değişimi Savunma Sanayii Başkanlığı’nda bayrak değişimi

Ukrayna-Rusya savaşının başlamasından bu yana Ukrayna'ya destek sağlayan Litvanya, başlattığı yardım kampanyalarına bir yenisini daha ekledi.

Rusya'nın işgalinden beri Ukrayna'ya desteğini kesmeyen Litvanya, Ukrayna'ya 37 adet Warmate dolanan mühimmat sağlamak kampanya düzenledi.

Litvanya tarafından düzenlenen kampanya kapsamında 1 milyon avro toplanıldı. Toplanan para ile Polonya üretimi Warmate dolanan mühimmat satın alınacak ve Ukrayna'ya teslim edilecek.

Litvanya Savunma Bakanı Arvydas Anušauskas tarafından yapılan açıklamada, "Legion Of Boom tarafından toplanan fonların bir kısmı (1 milyon avro) Litvanya Savunma Bakanlığı'na aktarılacak ve Polonya'dan 37 adet dolanan mühimmat satın alınacak ve ardından Ukrayna'ya gönderilecek. Bağışta bulunan herkese teşekkürler!" ifadelerine yer verildi.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov geçen ay yaptığı açıklamada, Polonya yapımı insansız hava araçlarının ülkesini ön hatlarda Rus saldırılarına karşı savunan birlikler için "güçlü destek" olduğunu söylemişti.