Hindistan, Lockheed Martin şirketiyle iş birliğine devam ediyor.

İsrail'in insansız denizaltısı NATO tatbikatında İsrail'in insansız denizaltısı NATO tatbikatında

Indian Defence News sitesinde yer alan haberde Lockheed Martin şirketinin Hint Hava Kuvvetleri (Indian Air Force, IAF) ile 5 yıl süreli bir sözleşme imzalamaya hak kazandığı aktarıldı. 328.8 milyon dolar değerindeki sözleşme kapsamında Lockheed Martin, Hint Hava Kuvvetleri’nin 12 adetlik C-130J-30 Super Hercules filosuna kapsamlı destek sağlayacak.

FOS II (Follow On Support II) sözleşmesiyle Lockheed Martin ekipleri Hint Hava Kuvvetleri’nin C-130J filosunu aktif tutmak için gerekli olan program, lojistik ve mühendislik destek unsurlarını idare edecek. Sözleşmenin, firma ile IAF arasında gerçekleştirilen önceki FOS I sözleşmesinin devamı niteliğinde olduğu ifade edildi.

Dünyadaki en aktif C-130J filolarından birine destek olmak için Hint Hava Kuvvetleri ile ortak olmaya devam etmenin bir onur olduğunu dile getiren Lockheed Martin Başkan Yardımcısı Rod McLean, entegre bir ekip ve sağlanan destek sayesinde şirketin Hint Hava Kuvvetleri’ne C-130J filosunun daima hazır durumda olmasını sağladığını işaret etti.