ABD ve İsrail, gelişmiş savunma sistemleri konusunda yakın temasa devam ediyor.

Lockheed Martin, ABD donanmasıyla yeni sözleşme imzaladı Lockheed Martin, ABD donanmasıyla yeni sözleşme imzaladı

Israel Defense'in haberine göre Lockheed Martin ve İsrail Havacılık Uzay Sanayii (IAI), entegre hava ve füze savunma sistemleri konusunda iş birliği yapmak üzere mutabakat zaptı imzaladı. Mutabakat kapsamında şirketler, ARGE, pazarlama ve üretim konusunda potansiyel ortaklıklar ele alacak.. Ek olarak her iki şirketin çalışanlarının bulunduğu bir çalışma grubu ve komitesi kurulacak.

Lockheed Martin İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Tim Cahill konuyla ilgili olarak, ''İsrail ile savunma sanayiindeki iş birliğimiz uzun süredir devam ediyor. Bu anlaşma, Lockheed Martin'in küresel vizyonuna yeni fırsatlar sunarken, İsrail Havacılık Uzay Sanayii (IAI) ile stratejik bağımızı kuvvetlendirecek.'' ifadelerini kullandı.

IAI'nin Başkanı ve CEO'su Boaz Levy ise İsrail'in hava ve füze savunma sistemleri konusundaki tecrübesine vurgu yaparak, ''İmzaladığımız mutabakat zaptı bizim için oldukça stratejik bir adımdır. IAI'nın uzun yıllar boyunca biriktirdiği geniş bilgi birikimi ve yetenekleri, her iki ülke için kazan-kazan fırsatları yaratacaktır. IAI iş birliğinin somut adımlarını dört gözle bekliyor.'' dedi.