Macaristan, vurucu güç yeteneklerini dolanan mühimmat tedarik ederek artırıyor.

Macaristan, Alman Rheinmetall ve İsrailli UVision ortaklığında geliştirilen HERO dolanan mühimmatı tedariki için söz konusu şirketlerle sözleşme imzaladı.

Rheinmetall tarafından yapılan açıklamada, sözleşmenin bedeli tam olarak belirtilmeyip üç haneli milyon avroluk bir satış gerçekleştirildiği ifade edilirken satış kapsamında teslimat 2024 ve 2025 yıllarında gerçekleştirilecek.

F1dxTNrXgAAtVY_

HERO dolanan mühimmat ailesi, günümüzün muharebe alanlarında modern silahlı kuvvetlere en üst düzeyde operasyonel esneklik sağlıyor. Mühimmat, keşif, izleme ve tanıma dahil olmak üzere, otonom bir hedef angajman kabiliyetine sahip. 

Türkiye'nin ilk uçak fabrikası, GÖKBEY ve HÜRKUŞ'la yeniden hayata dönecek Türkiye'nin ilk uçak fabrikası, GÖKBEY ve HÜRKUŞ'la yeniden hayata dönecek

HERO dolanan mühimmat, hedef bölge üzerinde daire çizerek düşmanı tespit edip takip ediyor ve olası hedefleri analiz ediyor. Yüksek hassasiyetli bir saldırı gerçekleştirmeden önce, yüksek değerli hedeflerin yanı sıra uygun zamanlama, yön ve saldırı açısının seçilmesine yardımcı oluyor.

Tüm HERO mühimmatları, GPS alımının veya bozuk radyo bağlantılarının olmadığı ortamlar da dahil olmak üzere, karmaşık muharebe alanı koşullarında faaliyet göstermek üzere tasarlandı. Aralarında önde gelen NATO üyelerinin de bulunduğu dünyanın dört bir yanındaki modern silahlı kuvvetler, operasyonel olarak kanıtlanmış HERO dolanan mühimmat ailesini envanterinde bulunduruyor.

HERO, piyade, hareket halindeki araçlar, tanklar, düşman saha tahkimatları, hava savunma sistemleri ve kritik altyapı dahil olmak üzere çok sayıda farklı hedefe karşı etkinlik gösterebiliyor.