Yunanistan'dan kapsamlı savunma tedarikine yeşil ışık Yunanistan'dan kapsamlı savunma tedarikine yeşil ışık

Birçok zırhlı araç modeli ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ne hizmet veren FNSS aynı zamanda yurtdışındaki müttefik ülkelerin de zırhlı araç ihtiyacını karşılıyor.

Malezya Kralı Al Sultan Abdullah Ri’ayatuddin Al Mustafa Billah Şah, 17 Ağustos 2022’de Malezya Ekonomi Bakanı Senator Tengku Datuk Seri Utama Zafrul bin Tengku Abdul Aziz ve mahiyetindeki heyetle birlikte FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. Ankara Gölbaşı tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulunmuştu.

Ziyaret esnasında Özel Kuvvetler Komutanlığı için üretilen PARS 6X6 RPG Ağı eklenmiş modeli de sergilendi.

Malezya Kralı Al Sultan Abdullah Şah ve beraberindeki heyetin FNSS’nin çalışmalarından ve özellikle de PARS 6x6 Özel Operasyonlar Aracı’ndan etkilendiği öğrenildi.

Bu yıl içerisinde Özel Kuvvetler Komutanlığı’na PARS 6x6 teslimatlarına devam edecek olan FNSS, olası bir ihracat talebine hızlıca cevap verebilecek bir durumda.

Özel Kuvvetler Komutanlığına bu yıl içerisinde 12 araç teslim edilecek. Teslim edilecek araçlarda iki adet Uzaktan Komutalı Silah Sistemi (UKSS), uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcılara karşı elektronik harp sistemi, atış yeri tespit sistemi gibi donanımlar olacak.