Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan iç savaşlar, gelişmiş ülkeler başta olmak üzere pek çok farklı bölgede olumsuz etkiler meydana getirmeye devam ediyor.  

Tawazun heyetinden Pavo Group’a IDEX fuarında geçmiş olsun ziyareti Tawazun heyetinden Pavo Group’a IDEX fuarında geçmiş olsun ziyareti

TRT’nin haberine göre, İngiltere İçişleri Bakanlığı, 4 Ağustos günü Manş Denizi'ndeki göçmen geçişlerinde rekor sayıya ulaşıldığını açıkladı. Bakanlık rakamlarına göre 2021'in başından şimdiye kadar 435 tekne ile 10 bin 260 kişi geçiş yaptı. 

Fransız makamlarının ise 246 kişinin geçişini engellediği belirtildi.

Savunma Bakanlığı daha önce, insanlar sahile indiğinde Hythe'deki atış poligonunda yapılan bir tatbikatın durdurulmak zorunda kaldığını doğrulamıştı.

İngiltere ve Fransa arasındaki kanal aracılığıyla geçişleri engellemekle sorumlu ekibin lideri konumunda bulunan Dan O'Mahoney, "Suç çeteleri tarafından kolaylaştırılan bu tehlikeli küçük tekne geçişleri, hayatları riske atıyor. Bu rakamlar kabul edilemez, bu yüzden tüm cephelerde harekete geçiyoruz." dedi.

Dünyanın az gelişmiş bölgelerinde yaşanan yoksulluk, savaş, hastalık vb. durumlar yerinde çözülmezse Manş Denizi’nde yeni göçmen geçiş rekorlarının kırılması muhtemel.