Şirket bu kapsamda kripto para birimi şirketi Bakkt ile bir anlaşma imzaladı. Mastercard'ın bu ortaklığı ile tüketicilerin de dijital varlık ekosisteminde genişletilmiş bir deneyim yaşayacağı bilgisi paylaşıldı.

DARPA, yeni nesil yarı iletken üretimi için harekete geçiyor DARPA, yeni nesil yarı iletken üretimi için harekete geçiyor

Webrazzi'nin haberine göre bu anlaşma ile Mastercard, kripto para birimini sadakat çözümlerine entegre ederek ortaklarının ödül olarak kripto para birimi sunmasına ve sadakat puanları ile diğer dijital varlıklar arasında değiştirilebilirlik oluşturmasına olanak tanıyacak. Bu da tüketicilerin geleneksel sadakat puanları yerine kripto para biriminde ödüller kazanabilecekleri ve harcayabilecekleri ve kripto varlıklarını satın almalar için ödeme yapmak için sorunsuz bir şekilde dönüştürebilecekleri anlamına geliyor.

Şirket, bu yılın başlarında kart sahiplerinin ağındaki belirli kripto para birimleri üzerinde bazı işlemler yapmasına izin vermeye başlayacağını ve kripto para birimlerini tüketiciler tarafından daha yaygın olarak kullanma çabasının bir parçası olarak kripto ve dijital varlık girişimleriyle çalıştığını söylemişti. 

Ayrıca tüketiciler, Bakkt platformundaki saklama cüzdanları aracılığıyla kripto varlıklarını satın alımlar için ödeme yapmak ve dijital varlıkları tutmak için dönüştürebilecekler.