Çin hükümeti sosyal medya uygulamalarına uyguladığı sansürlerle dikkat çekmeye devam ediyor.

France 24’te yer alan habere göre, Çin'deki çevrimiçi sansürleri izleyen GreatFire.org web sitesi, Signal'in web sitesinin en az 15 Mart'tan beri yasaklanmış olduğunu açıkladı.

DARPA, yeni nesil yarı iletken üretimi için harekete geçiyor DARPA, yeni nesil yarı iletken üretimi için harekete geçiyor

Çin hükümeti tarafından, mesajlaşma uygulamasının engellendiği veya yasaklandığına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Uygulamanın hükümet tarafından yasaklanmamasına rağmen Signal’in web sitesine 15 Mart'tan itibaren erişim sağlanamıyor.

Çin tarafından daha önceden alınan kararlar doğrultusunda Google Play ülke genelinde kullanılamıyordu. Bu doğrultuda Android kullanıcıları mesajlaşma uygulaması Signal’i, kendi sitesinden telefonlarına indirebiliyorlardı.

Apple kullanıcıları ise Apple ile Çin arasındaki ilişkinin farklı olduğundan mesajlaşma uygulaması Signal'i, Çin App Store'dan indirmeye devam ediyor.

Çin hükümeti tarafından birçok sosyal medya uygulamasının yasakladığı biliniyor; ancak Signal’in durumunun ne olacağı ise ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

Ülkede Signal’i kullanmak isteyenler ise uygulamaya VPN aracılığıyla erişim sağlayabiliyorlar.