Metaverse rüzgarı tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor.

CNBC’nin haberine göre Metaverse ile ilgili yayınlanan yeni raporlar, sanal dünyadaki satışların boyutunu gözler önüne serdi.

Raporlar, 'metaverse'teki gayrimenkul satışlarının toplamda 500 milyon doları aştığını ve 2022 yılında bu rakamın iki katına ulaşmasının beklendiğini ortaya koydu.

Yeni nesil teknoloji markası PNetworks dünya pazarında Yeni nesil teknoloji markası PNetworks dünya pazarında

Büyük kazançların elde edildiği 'metaverse'te büyük risklerin de olduğu ifade edilen haberde, Metaverse arsa satışında dört şirketin ön plana çıktığı belirtildi. Bunlar; Sandbox, Decentraland, Cryptovoxels ve Somnium.

MetaMetric Solutions tarafından yayınlanan çalışmada bu dört büyük metaverse platformundaki arsa satışlarının 2021'de 501 milyon dolara ulaştığı kaydedildi.

Ocak ayındaki satışların 85 milyon doları aştığını söyleyen metaverse veri sağlayıcısı, satışların bu hızda devam etmesi halinde ise 2022'de yaklaşık 1 milyar dolara ulaşabileceğine dikkat çekti.

STANDBY ME Ajans Başkanı ve Metaverse Derneği Kurucu Üyesi Can Yurdakul 'metaverse'e yönelik yaptığı açıklamada, "Bu yeni teknolojiyi bir oyun ya da eğlence sahası olmaktan öte, yeni bir keşif ve dönüşüm imkanı olarak görmemiz gerekiyor." dedi.