Mevlüt Çavuşoğlu'nun heyetler arası resmî görüşmeleri olanca hızıyla devam ediyor.

Kuzey Kore’den ABD’ye “savaş ilanı” uyarısı Kuzey Kore’den ABD’ye “savaş ilanı” uyarısı

Litvanya ile son bir ayda 2 kez biraraya gelindiğini ifade eden Çavuşoğlu, üçüncü görüşmeyi de Litvanya Dışişleri Bakanı ile gerçekleştirdiğini dile getirdi. Görüşmede, temasların son zamanlarda arttığını ve ilişkilerin güçlendiğini belirten Çavuşoğlu düzensiz göçü önlemeye yönelik iki ülke arasındaki iş birliği hakkında görüş alışverişinde bulunulduğunu kaydetti.

Sayın Bakanımızın Litvanya Dışişleri Bakanı Gabrielius Landsbergis’le görüşmesi, 13 Temmuz 2021

Mevlüt Çavuşoğlu aynı günün sabahı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi Hukuk, Siyasi İşler ve Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Yasemin Öztürk ve beraberindeki heyetle de bir görüşme gerçekleştirdi.

Çavuşoğlu, Kıbrıs Türk halkının eşit uluslararası statüsü ve egemen eşitliği için birlikte çalışmaya devam edileceğini vurguladı.

Bakan Çavuşoğlu yine aynı gün, Azerbaycan’ın Milli Meclisi Dışişleri ve Parlamentolararası İlişkiler Komitesi Başkanı Samad Seyidov ve beraberindeki heyetle de bir araya geldi ve Şuşa Beyannamesi sayesinde Azerbaycan’la Türkiye arasındaki kardeşlik bağlarının her alanda daha da güçlendiğini ifade etti.