29 Kasım'da Kahire'de başlayan EDEX 2021 Uluslararası Savunma Fuarı, çeşitli anlaşmaları da beraberinde getirmeye devam ediyor. 

MENA Defense'in haberine göre Mısır Deniz Kuvvetleri ve İtalyan şirket Leonardo arasında 8 adet AW149 askeri nakliye helikopterinin tedarik edilmesi konusunda anlaşma imzalandı. Mısır Donanması tarafından kullanılacak AW 149 askeri nakliye helikopterlerinin tedarik edilmesi konusunda bir süredir görüşmeler yürütülüyordu.

Temmuz ayında Mısır'ın daha önce teslim aldığı AW149'lar, donanmanın Mistral sınıfı amfibi hücum gemisi / Helikopter gemisi (LHD) güvertesinde görüntülenmişti.

İLTER Drone Tespit ve Engelleme Sistemi’nin yeni teslimatları gerçekleşti İLTER Drone Tespit ve Engelleme Sistemi’nin yeni teslimatları gerçekleşti

Nisan 2019'da yine Mısır Deniz Kuvvetleri ve İtalyan Leonardo şirketi arasında 24 adet AW149 ve 8 adet AW 189 helikopterinin tedarik edilmesi için 871 milyon avro değerinde anlaşma imzalamıştı.

Orta sınıf bir askeri nakliye helikopteri olan AW149, önceki versiyonlarına nazaran çok daha geniş bir gövdeye ve daha güçlü bir motora sahip.