Terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar, hız kesmeden devam ediyor. Aralıksız süren operasyonlarla terör örgütünün başındaki birçok kilit isim son zamanlarda birer birer etkisiz hale getiriliyor.

Son olarak PKK/YPG'nin sözde Amude-Derbesiye eyaleti genel sorumlusu İran asıllı "Rezan Cavit" kod adlı Yusif Mehmud Rebani (Suriye'de tespit edilmesinin ardından) ve sözde Amude-Derbesiye eyaleti genel istihkam sorumlusu "Ruhaz Amude" kod adlı Mazlum Esat ile birlikte MİT'in  başarılı operasyonunda etkisiz hale getirildi.

En Son Haber'in verdiği bilgilere göre bir dönemler TSK'ya saldırı emri verdiği bilinen Yusif Mehmud Rebani'ye yönelik operasyon gerçekleştiren MİT mensubu kahramanlar operasyon sonrası Türkiye'ye güvenli bir şekilde döndü.

PJAK'a çalıştı
Edinilen bilgilere göre PKK'lı terörist Rebani örgüte 1990'lı yıllarda katıldı ve 2010'da terör örgütünün İran kolu PJAK'ın sözde en üst yürütme organı "Koordinasyon Komitesi"nde sorumlusu oldu.

Rebani, 2014'te sözde Doğu Kürdistan Demokratik ve Özgürlük Kongresi'nin kurucu eş başkanı olarak seçildi ve aynı yıl PKK'nın silahlı kanadı HPG Askeri Konseyi'nin de kurucu üyeleri arasında girdi.

Silahını TSK'ya doğrulttu

2018 Haftanin'deki terörist faaliyetleri sırasında TSK'ya yönelik çok sayıda eylemi organize eden Rebani, 2021'de Barış Pınarı Harekatı'nda terörden arındırılan Rasulayn bölgesinin sınır komşusu Amude-Derbesiye bölgesine sözde eyalet sorumlusu olarak görevlendirilmişti.

Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığında savunma sanayi firmaları sergi açtı Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığında savunma sanayi firmaları sergi açtı