Son dönemde yaptığı yurtiçi ve yurtdışı operasyonlarla gündeme gelen Millî İstihbarat Teşkilatı (MİT) operasyonlarına devam ediyor.

Polonya, Ukrayna'ya olan askeri desteğini kesiyor Polonya, Ukrayna'ya olan askeri desteğini kesiyor

Yaptığı operasyonlarda yerli üretim savunma sanayii ürünlerini de aktif kullanan MİT, savunma sanayiinde yakalanan başarıyı sahada perçinliyor.

Son olarak Suriye’nin Ayn El Arap bölgesinde Silahlı İnsansız Hava Araçları’nı (SİHA) kullanarak bir operasyon yapan MİT, YPG/PYD’ye ağır bir darbe vurdu.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, MİT’e ait İnsansız Hava Aracı tarafından vurulan araçta, YPG'li teröristlerin olduğu bildirildi.

MİT’in Suriye operasyonları PKK’ya ağır darbeler vuruyor

Yine geçtiğimiz günlerde MİT'in Suriye'de SİHA ile gerçekleştirdiği bir operasyon sonucunda, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan PKK terör örgütünün önde gelen isimlerinden terörist Engin Karaaslan etkisiz hale getirilmişti.

MİT'in söz konusu operasyon ile etkisiz hale getirdiği terörist Engin Karaaslan, Interpol tarafından kırmızı bülten ile aranıyordu.

MİT mensupları, Engin Karaaslan'ın Suriye'nin Kamışlı bölgesinde faaliyet gösterdiğini tespit etti. Ardından terörist Karaaslan, Kamışlı-Haseke ana yolundaki Eli Fero mevkisinde düzenlenen SİHA operasyonu ile etkisiz hale getirildi.