Mehmetçiğin askerî ekipmanı ASELSAN'a emanet. 

Milli Savunma Bakanlığı ile ASELSAN arasında, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ihtiyacı olan askeri ekipman alımı için 102 milyon 255 bin dolar tutarında sözleşme imzalandı.

ASELSAN, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, Milli Savunma Bakanlığı ile TSK’nın ihtiyacı olan askeri ekipman alımı için sözleşme imzaladığını duyurdu. ASELSAN’ın KAP’a yaptığı bildirimde şu ifadelere yer verildi.

“ASELSAN ile Milli Savunma Bakanlığı arasında, TSK ihtiyacı olan askeri ekipman alım maksadıyla toplam bedeli 102 milyon 255 bin dolar tutarında bir sözleşme imzalanarak yürürlüğe girmiştir. Bu açıklama, Milli Savunma Bakanlığı’ndan alınan 30.12.2022 tarihli izne istinaden yapılmıştır.”

Şirketin cirosunun olumlu etkileneceği kaydedilen açıklamada yapılan anlaşma bedelinin şirketin kamuya açıklanan son gelir tablosundaki net satışlar/satılan mal maliyeti içindeki payının yüzde 3,27’ye karşılık geldiğine yer verildi.

Rheinmetall'dan Alman ordusuna 50 milyon avroluk ağır çekici ünitesi Rheinmetall'dan Alman ordusuna 50 milyon avroluk ağır çekici ünitesi

ASELSAN ya da MSB tarafından askeri ekipmanların içeriğinin ne olduğunua dair bir bilgi paylaşılmadı.