Türkiye'nin Berlin Silahlı Kuvvetler Ataşesi Hava Savunma Kurmay Albay Serkan Savaş, Milli Savunma Bakanlığı'nı temsilen geçtiğimiz günlerde 91 yaşında Almanya’nın Bremen kentinde vefat eden Ermeni asıllı Kore gazisi Minas Kaya’nın ailesine taziye ziyareti gerçekleştirdi. 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından ziyarete ilişkin yapılan açıklamada, “Bremen kentinde yaşayan 91 yaşındaki Ermeni asıllı Kore gazimiz Minas Kaya geçen ay vefat etmiş ve vasiyeti gereği de tabutuna Türk bayrağı sarılmıştı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da vefat haberini alır almaz gazimizin Almanya’da yaşayan ailesini aramış ve taziye dileklerini iletmişti. Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar’ın talimatıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda gazimizin Almanya Bremen’de yaşayan değerli ailesine ülkemiz ve Bakanlığımız adına taziye ziyareti gerçekleştirdik" ifadeleri kullanıldı.

Ziyaret kapsamında gazinin eşi Birnaz Kaya ile çocukları Murat Kaya ve kızı Eftik Demirkaya’ya başsağlığı temennisinde bulunuldu.

Vladimir Putin, Kuzey Kore lideri Kim'in davetini kabul etti Vladimir Putin, Kuzey Kore lideri Kim'in davetini kabul etti