Çin yeni füzesini EDEX 2023’te tanıttı Çin yeni füzesini EDEX 2023’te tanıttı

Farklı güdüm çözümleri ile seyir özelliği kazandırılmış mini/mikro insansız hava araçları (İHA) ile drone’ların ve mini/mikro İHA ve drone sürülerinin güvenli bir menzilde durdurulması ya da imha edilmesi maksadıyla geliştirilen ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi (YESS) kritik tesislerin korunmasında kullanılacak.

NTV canlı yayınına konuk olan ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, “ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi’nin (YESS) seri üretimine başlandı.” dedi.

ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi (YESS) sayesinde terör örgütü PKK’nın yatığı maket uçak saldırıları da engellenmiş olacak.

ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi (YESS)

ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi (YESS); meskûn mahallerdeki bombalı tuzakların, yol kenarlarına yerleştirilen el yapımı patlayıcı (EYP) düzeneklerinin, hedefe özel olarak imal edilen, üzerinde çeşitli faydalı yükler taşıyabilen (kamera, patlayıcı, vb.), farklı güdüm çözümleri ile seyir özelliği kazandırılmış mini/mikro insansız hava araçları (İHA) ile drone’ların ve mini/mikro İHA ve drone sürülerinin güvenli bir menzilde durdurulması ya da imha edilmesi maksadıyla geliştirildi.