Mini Akıllı Mühimmatlardan gemisavar füzelerine, hava savunma sistemlerinden tanksavar mühimmatlara kadar birçok sistemi yerlileştiren ROKETSAN, yeni hedeflerini belirledi.

Özellikle Türk SİHA’larının dünyada önemli başarılar kazanması, ROKETSAN’ın geliştirdiği Mini Akıllı Mühimmat ailesinin de dikkat çekmesine sebep oldu.

ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci de bu yeni nesil sistemlerde Türkiye’nin lider ülkelerden biri olacağını söyledi.

ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, CNN TÜRK'te 'Hafta Sonu' programında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı.

ABD'den Suudi Arabistan'a Abrams ve Bradley için yedek parça satışı ABD'den Suudi Arabistan'a Abrams ve Bradley için yedek parça satışı

Akıllı mühimmatların yetkinliğinden bahseden Murat İkinci;

“SİHA ve mühimmatlarda dünyada liderliği hedefliyoruz. Bence bu alanda hedef yakalandı bile. Akıllı mühimmatlar tehdidi kaynağında yok etmenizi sağlayan mühimmatlar. Noktasal olarak etkisiz hale getirmek için kullanıyorlar. Karıştırmaya karşı dayanıklı, hedefini her ne koşul olursa olsun bulabilen sistemler. Sensörlerin çok önemi var. Roketsan'ın en büyük avantajı bu sensörleri ülkemizin ekosistemiyle kullanması. Dünyada binden fazla iş ortağımız var. Sistemlerin kısa zamanda hayata geçirilebilmesi için her alanda uzmanlaşmış kurumlara ihtiyaç var. Ekosistemimizi bizimle beraber hareket eden şirket sayısını artırmak istiyoruz.” dedi.